جاماندگان سهام عدالت جا ماندند؛ دولت دیگر سهام ارزنده‌ای با ارزش ۳۵ هزار میلیارد تومان ندارد که به جاماندگان سهام عدالت تخصیص دهد.

به گزارش بازار اصناف آنلاین، رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان این مطلب اعلام کرد که تخصیص سهام عدالت به جاماندگان این سهام به‌دلیل تصویب نشدن پرتفویی که برای جاماندگان در نظر گرفته شده بود، لغو شد.

حسین قربان‌زاده با بیان اینکه موضوع پرتفوی جاماندگان سهام عدالت برای سومین مرتبه در هیات دولت مطرح شد، تصریح کرد: درنهایت با واگذاری هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی مس ایران به جاماندگان سهام عدالت موافقت نشد و درنتیجه تخصیص سهام عدالت به جاماندگان لغو شد.

وی توضیح داد: دولت دیگر سهام ارزنده‌ای با ارزش ۳۵ هزار میلیارد تومان ندارد که به جاماندگان سهام عدالت تخصیص دهد. درواقع قرار بود به ۳٫۵ میلیون نفر افرادی که به‌عنوان جامانده سهام عدالت شناسایی شده بودند (افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و همچنین سه دهک اول ایثارگران) نفری ۱۰ میلیون تومان سهام تخصیص داده شود.

بنابر اعلام ایسنا، رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره اینکه آیا تخصیص سهام عدالت به جاماندگان برای همیشه لغو شد یا فقط در سال ۱۴۰۱ بود، پاسخ داد: تخصیص سهام عدالت به جاماندگان، تکلیف بودجه سال ۱۴۰۱ بود و فعلا مشخص نیست در بودجه سال ۱۴۰۲ چه تصمیمی در این مورد گرفته شود. اما در سال ۱۴۰۱ به‌دلیل مخالفت معاونت حقوقی ریاست جمهوری با پرتفوی، این موضوع به نتیجه نرسید.